Biuletyn Informacji Publicznej
Archiwalna wersja BIP - Urząd Miasta i Gminy Margonin

Wyszukiwarka

Odnośniki

Przejdź do: www.margonin.pl

Treść strony

Strategia rozwoju Miasta i Gminy Margonin na lata 2016 - 2020

Dokument pn. „Strategia rozwoju Miasta i Gminy Margonin na lata 2016-2020” stanowi efekt prac planistyczno - strategicznych, pozwalających odpowiedzieć na trzy kluczowe pytania, dotyczące przyszłości gminy Margonin:

 1. Jaki jest potencjał rozwojowy gminy?
 2. W jakich kierunkach zmierzać, by potencjał ten najefektywniej wykorzystać dla rozwoju gminy?
 3. Co należy zrobić, by osiągnąć założone cele oraz lepiej wykorzystać zasoby gminy?

Odpowiedzi na te pytania dostarcza ustrukturalizowany, czerpiący z wielu metod, proces planowania strategicznego, którego efektem jest niniejsza Strategia. Nie tylko porządkuje ona i upowszechnia plany rozwojowe gminy, ale stanowi także praktyczny instrument zarządzania lokalnym rozwojem.

Strategia pozwala na określenie i wybór optymalnych metod realizacji założonych celów. Stąd też jest ona podstawowym i jednym z najważniejszych dokumentów, określającym obszary, cele i kierunki działań, prowadzonych w zakresie polityki rozwojowej gminy. Strategia stanowi także narzędzie wspierania pozytywnych zmian we wszystkich sferach lokalnego życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego. Jej zapisy uwzględniają oczekiwania i potrzeby całej wspólnoty gminnej, w tym mieszkańców terenów wiejskich i miejskich, lokalnych przedsiębiorców, organizacji społecznych oraz innych podmiotów i instytucji mających siedzibę i działających na terenie gminy Margonin.

Strategia jest dokumentem otwartym, co umożliwia wprowadzanie do niej korekt, będących efektem zmiany hierarchii przyjętych priorytetów i celów rozwojowych oraz wynikających z aktualnych uwarunkowań społeczno - gospodarczych.

Metryka

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Marek Nowaczewski
  data wytworzenia: 2016-12-21
 • opublikował: Krzysztof Maciejewski
  data publikacji: 2016-12-22 11:35

UCHWAŁA NR XXVII/325/2016 RADY MIASTA I GMINY MARGONIN z dnia 15 grudnia 2016 r. w sprawie uchwalenia Strategii Rozwoju Gminy Margonin na lata 2016-2020

Metryka

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Marek Nowaczewski
  data wytworzenia: 2016-12-21
 • opublikował: Krzysztof Maciejewski
  data publikacji: 2016-12-22 11:20

drukuj całą stronę

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 4188
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2016-12-22 11:18